Druhy permanentního make-pu 

08.02.2023

Co je permanentní make-up obočí?

Permanentní make-up obočí je metoda tetování obočí, při které se zatetovává  speciální pigment pro permanentní make-up  do kůže, přesněji do svrchní vrstvy škáry a to do hloubky asi 0,3 až 0,5 mm.

Obočí tak na dlouhou dobu získá výraznější barvu a dokonalý tvar.

Permanentní make-up obočí je nejoblíbenější metoda zkrášlování, která dodá sebevědomí, ale také zkrátí čas věnovaný každodenní úpravě obočí.

Jaké jsou druhy permanentního makeu-pu obočí?

Při permanentním makeu-pu obočí si vybíráme z různých vzhledů a stylů obočí.
Jednoduše mezi tím, jestli chceme doplnit pouze jednotlivé vlásky obočí nebo jestli dáme přednost podstínování celého obočí. Celkově však záleží na typu pokožky.

Velkou výhodou je, že všechny druhy permanentního make-upu vypadají velmi přirozeně.

1. Pudrové obočí - někdy nazýváno Shading

Pudrové obočí je u žen jednoznačně nejoblíbenější vzhled obočí. Je to dáno také tím, že historicky je podstínování obočí tužkou, pudrem nebo gelem vnímáno velmi přirozeně.

Pudrové obočí vytvoří krásný stínovaný vzhled, který je charakteristický jemným přechodem intenzity barvy.
Na obočí u kořene nosu je velmi často vidět efekt roztečkování či pixel barvy. Právě tento efekt dal tomuto obočí název pudrové.  

Pudrové obočí dodá více plnosti, symetrie a umí rozjasnit a omladit obličej. Nejsou zde žádné ostré hrany a vzhled je velmi elegantní s měkkým hladkým přechodem barvy.

Velkou výhodou je, že technika tetování pudrového obočí je vhodná pro všechny typy kůže.

2.Microblading se stínováním, čistě Microblading

 Je moderní permanentní make-up, který kombinuje tetování jednotlivých vlásků obočí, které jsou lehce podstínovány.
Nejčastěji jsou vlásky vykresleny v začátcích obočí u kořene nosu. Zbytek obočí je jemně podstínován technikou pudrového obočí. Po zahojení tak zůstane spodní linie obočí přesně definovaná a výrazná. Vrchní část obočí pak přechází do ztracena bez výrazné linie. Nebo můžeme vytvořit obočí microbladingem a jemně prostínovat mezi vlásky.

Microblading je vhodný pro suchou pokožku, kdy se ručně vykreslí jednotlivé chloupky a obočí po vyhojení vypadá velmi přirozeně.

Jak dlouho vydrží permanentní makeup obočí?

Doba trvání permanentního make-upu obočí se může lišit v závislosti na více faktorech, jako je kvalita použitého pigmentu, hloubka a způsob tetování, kvalita kůže, a styl života.

U mladších lidí obvykle dochází k rychlejší obnově kůže a tím i k rychlejšímu odbourávání pigmentu. Obecně se dá očekávat, že permanentní make-up na obočí vydrží 2 až 5 roků.

Nejčastěji je doba trvání výrazného vzhledu 1 až 2 roky, pak následuje doba pozvolného zesvětlování, která obvykle trvá další 2 roky.

Prodloužit životnost krásného permanentního make-upu lze správnou péčí. Pokud se často opalujete na slunci nebo v soláriu, vždy používejte velmi kvalitní minerální ochranné krémy. Zároveň při peelingu obličeje se obočí spíše vyhněte.

Pro dlouhodobé zachování krásného vzhledu obočí je vhodné opakovaně navštívit odborníka na permanentní make-up pro oživení barvy. Je důležité si uvědomit, že permanentní make-up obočí není trvalým řešením a bude třeba ho občas obnovovat. Podobné je to i u lidí s rychlejším metabolismem.

Kdy je ten správný čas takovou návštěvu u odborníka udělat?

Pokud si při pohledu do zrcadla uvědomíte, že obočí začíná tzv. flekatět nebo mění odstín do nevhodné barvy.

Jak dlouho se hojí permanentní make-up obočí?

Obecně se dá očekávat, že hojení permanentním make-upu obočí bude trvat několik dní . Kolem 5-8 dne se tetování začne odlupovat . Celkové vyhojení permanentního make-upu obočí, je obvykle za 4 týdny. Po uplynutí této doby již můžeme hodnotit vzniklý vzhled obočí včetně jeho barvy.                                   Objednávky na  telefonu

              737 127 406

Těším se na Vás 

Vaše Danča